Menü Kapat

Online Dersler : Fizik, Matematik, Geometri, Kimya, Biyoloji, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Felsefe, İngilizce derslerinden canlı derslerimizle hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. İnternet üzerinden sunulan canlı derslerin verimlerini arttırmak için gereken bütün önlem ve teknolojileri kullanarak siz değerli öğrencilere YKS sınavında (TYT-AYT) de yer alan bütün konular ve LGS sınavı için gereken bütün konulardan uzman öğretmen kadromuz ile yayın yapıyoruz.

Online eğitimin faydası nedir?

Online eğitim, diğer bir ifadeyle uzaktan eğitim günümüzde oldukça büyük bir öneme sahip duruma geldi. Online eğitimler bildiğimiz kampüs programları / eğitimleri haline geldi. Kısa zamanda bu kadar yol alması elbette düşünülemezdi. Ama teknolojinin önüne geçilemiyor.
Bir örgün eğitim programıyla online eğitim programı arasında birçok fark olduğunu düşünebilirsiniz. Ama ikisininde artıları eksileri olduğunu unutmayın. Esnek zamanlama dediğimiz şey örgün eğitim programlarında maalesef yok. Yani hocayı dilediğiniz zaman karşınıza alıp ders anlattıramıyorsunuz.

Ama online eğitimde bu öğrenci için bu oldukça kolay. Öğrenci; seyahat sırasında, evde ya da başka bir yerde dilediği zaman online eğitimle ders alabiliyor. Bu tip eğitim yönteminde bu yöntem oldukça faydalı hale geliyor.
Öğrenci kendi programını derse göre ayarlamak yerine programına göre dersi ayarlıyor. Online eğitimin en büyük artılarından biri de belki bu.

Günümüzde tüketim toplumu eğlenceye ve sosyal hayata daha fazla önem veriyor.

Bildiğiniz gibi artık sosyal hayat dediğimiz şey twitter ve facebook gibi sosyal mecralarda geçiyor. Peki eğitimi neden teknolojiye katmıyoruz ?
Teknolojiyle eğitimi birbirine kattığımızda zamanlama bakımdan çok büyük artılarımız olacaktır. Sosyal hayatın teknolojiye entegre edildiği bir dünya hayatında eğitimin geleneksel metodlarla sürdürülmesi bu yüzyılın kabul edebileceği bir şey olamaz.

Örgün Eğitim ve Online Öğrenmenin Avantajları Neler?

Örgün eğitim sistemi ile ilgili birçok sorun var. Her şeyden önce, kaliteli bir okula gitmek için dönem başına binlerce lira ödemeniz gerekir. Tüm bu masraflar, metrekareye düşen kişi sayısının fazla olduğu sınıflar ve ders sıkıntısı ile, tam olarak ne istediğinizi öğrenmeye fırsat bulamazsınız.

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca öğrencinin neden online eğitim programlarına başvurduğunu veya online bir platform üzerinden en az bir sertifika programına katıldığını merak etmiyor. Online eğitim çağdaş eğitimde en büyük devrim olması gerekiyor. Bu sistem, mevcut eğitim sisteminde büyük bir değişiklik yaptı ve bir şeyler öğrenmek isteyen herkes için büyük fırsatlar açtı.

Yine de, online eğitim hala tam olarak yerleşebilmiş değil. İnsanlar çoğu zaman kendilerinin bir online eğitim için yeterli olmadığını ve beceremeyeceğini düşünür. Bu iddialar birçok kişinin online eğitim almasını engellemekte, böylece büyük miktarda para, zaman ve hayatlarında yılları alan geleneksel eğitim sistemine bağlı kalmaktadırlar.

Online eğiitm harikadır. Bunun nedenini bu makalede açıklayacağız. Online eğitime yönelik tutumunuzu değiştirmeye yarayacak şeyleri 5 maddede açıklayacağız.

Online Eğitim Avantajları

1 – İstediğinizi öğrenmekte özgürsünüz.

Online Eğitim Nedir?

Önünüze konulan bir program yok. Şunu öğrenmek zorundasın diyen yok. Bir eğitim takvimi yok. Hayalini kurduğunuz eğitimi seçebilirsiniz ve bunu evden uzaklaşmadan yapabilirsiniz. Online eğitim olmasaydı eğitim almak için başka bir yere yerleşmek zorunda kalabilirdiniz. Ardından fazlasıyla masraf yapabilirdiniz. Online eğitim nedir diye soracak olursanız size herhangi bir yere taşınmadan eğitim almanızdır derim.

Örneğin, Üniversite sınavına hazırlanan bir öğrenci olduğunuzu düşünelim, Herhangi bir dersin herhangi bir konusunu tam anlamadığınızı düşündünüz veya sorularınızı çözecek bir öğretmene ihtiyacınız var. Yapmanız gereken tek şey bizimle irtibata geçmek olacaktır. Çok çeşitli online eğitim ve ücretsiz kurslar bu eğitim türünün büyük bir avantajıdır. Nerede yaşadığınızı ve ne öğrenmek istediğiniz önemli değil – her zaman evden takip edebileceğiniz uygun bir kurs programı bulabilirsiniz.

2 – Konfor ve Rahatlık

Online eğitim nedir diye soracak olursanız size konfor derim. Saatlerce derslere katılmayı, rahatsız edici bir sandalyede oturmayı ve günün sonunda sırt ağrısı çekmeyi unutun. Online eğitim programına katıldığınızda fiziksel sınıf oturumuna bağlı kalmayacaksınız. Tüm dersler ve ihtiyaç duyulan materyaller online platformlar aracılığıyla sağlanır, böylece onlara evinizin rahatlığında kolayca erişebilirsiniz. Kursa gitmek için otobüse binmeyeceksiniz ve  arabanız için fazladan para harcamanıza gerek kalmayacak, okula gitmek için giyinmek ve giyinmek için erken kalkmak zorunda kalmayacaksınız … kolaylıklar listesi uzayıp gidiyor.

Konfor güçlü bir şeydir. Bir kez alıştığınızda vazgeçemezsiniz. Ancak çok alışmamak gerekiyor. Online eğitim alırken kendinizi çok rahat hissetmemelisiniz. Bu nedenle kanepeyi günde birkaç saatliğine terk edin ve evinizde ilham verici bir çalışma ortamı oluşturun. Tek ihtiyacınız olan büyük bir masa ve hoş, rahat bir sandalyedir.

Online eğitim nedir derseniz size erken kalkmak zorunda kalmamak derim.

3 – Online eğitim sertifikaları özgeçmişinizde çok iyi gözükecektir.

Online Eğitim Nedir?

Şu anda kariyerinizin hangi aşamasında olduğunuz önemli değil. Online eğitim özgeçmişinizde her  zaman iyi görünecektir. Yeni bilgiler öğrenmeye istekli olduğunuzu, kendinizi geliştirmeye istekli olduğunuzu ve kişisel gelişime önem verdiğinizi potansiyel işverenlerinize anlatmış olacaksınız. İşe alım uzmanları online eğitim sertifika programlarına katılanlara her zaman olumlu bakar. Çünkü işe alım bir yarıştır. Kişisel gelişimine ve eğitime önem vermeyenleri eleyeceklerdir.
Online eğitim nedir diye soracak olursanız, size özgeçmişinizde parlayan bir yıldızdır derim.

4 – İstediğiniz zaman erişim sağlayabilme imkanı

Online eğitimler ve sertifika programlarına göz atmaya başladığınızda sınırsız erişim imkanı yazdığını görürsünüz. Bu ne anlama geliyor? Öğrencilerin istedikleri zaman eğitimlerini tamamlayabilecekleri ve eğitim hızını kendileri ayarlayabilecekleri anlamına geliyor.

Örgün eğitim sertifika programına kayıt olduğunuzda birçok şeyden feragat etmeniz gerekecek. İşyerinizden izin almanız gerekecek, ailenize daha az zaman ayırmanız gerekecek ve sosyal etkinlikleriniz için ayırdığınız zamanı terk etmeniz gerekecek. Böyle bir ortamda, online eğitimin bir önceliği olması gerekir.

Sınırsız erişim imkanı işte burada size katkı sağlar. İşlerinizi eğitime göre ayarlarsınız ya da eğitime göre işlerinizi ayarlarsınız. Online eğitimlerin bazılarında canlı oturumlar olmaz ve randevularınızı ertelemek zorunda kalmazsınız. Gündüz çocuğunuza bakmak veya çalışmak zorundaysanız, geceleri ders çalışabilirsiniz. Bu geleneksel eğitim sisteminin yenemeyeceği bir avantajdır.
Bana online eğitim nedir diye soracak olursanız, size kendi kendine öğrenme derim.

5 – Online eğitim maliyeti düşüktür.

Online eğitimlerin geleneksel bir kampüs ortamında yapılanlara kıyasla daha ucuz olması, onları düşünmeye ikna etmek için yeterlidir. Online eğitim birden fazla faktöre bağlıdır, bu yüzden bir programdan diğerine değişir. Birçok online eğitim tamamen ücretsizdir. MIT, örneğin, tüm kurs materyallerini ücretsiz olarak herhangi bir ücret ödemeden sunmaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsünden aldığınız eğitimlerde de herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ücretsiz kurslar genellikle başarı sertifikası ile birlikte değildir, ancak sizin için son derece faydalıdır.

Call Now ButtonHemen Teklif Alın