Menü Kapat
Matematik Özel Ders Ankara

Matematik dersi nasıl çalışılmalı !

Matematik Özel Ders : TYT (Temel Yeterlilik Sınavı) üniversiteye giriş yolunda, iki oturumlu yeni sınav sisteminin ilk oturumudur. Bu oturumda 40 adet Matematik sorusu cevaplayacak olan öğrenciler, hayallerini kurdukları üniversite için ilk adımı atacaklar.

Öğrencilerin bir gününü alacak olan bu sınav atmosferinde, başlangıcı iyi yapmak hiç şüphesiz ikinci oturum için öğrenciye büyük avantaj sağlayacak, aynı zamanda özgüvenini arttıracaktır. Bu nedenle TYT hazırlığının eksiksiz olması, öğrenci için sınav ortamına birkaç adım önde girmek anlamına gelecektir. Bu hazırlığı planlı bir şekilde gerçekleştirmek için öğrencinin yapacağı bireysel çalışmaların yanında TYT AYT için Matematik özel ders de etkili bir çözüm yolu olacaktır.


Matematik konularını birebir eğitim ile çözmek :

Uzun bir sınav sürecini tek başına yönetmek, öğrenci için çok zordur. Öğrenciler, verimli çalışmanın nasıl gerçekleştirileceği konusunda sağlıklı karar almakta zorlanabilmektedirler. TYT ve AYT için Matematik özel ders ile bu sorunların üstesinden gelmek mümkündür. 

LGS Matematik

Milli Eğitim, LGS sınavında görsel hafıza sorularına çok önem vermektedir. Bu durum iki yıldır yapılan LGS’de sorulan sorularla ve yayınlanan örnek sorularla sabitlendi yani yeni sistemde de görsel ve okuduğunu anlayan öğrencilerin başarılı olacaklarına dair bilgi verilmiştir.. Örneğin Küp açılımının, Piramit açılımının nasıl olduğunun bilinmesi, hatta ALES tarzı sorular son yıllarda oldukça önem kazanmaktadır. ALES ve YÖS sınavlarına da öğrenci hazırladığımız için mantıksal matematik sorularına da hakim bir kadroya sahibiz. LGS-Liselere Giriş Sınavı Matematik Özel Ders öğrencilerimize biz, temel matematik kavramlarını detaylı olarak işleyip zamanımızın çoğunu analitik yetenek ve mantıksal matematik sorularına harcamaktayız. Hedef, öğrenciye sürpriz sorular gelmesi ihtimaline karşı konunun tamamını öğreterek öğrencinin sıkıntı yaşamamasını sağlamaktır. Ayrıca Eğitim koçumuz tarafından LGS-Liselere Giriş Sınavı Matematik Özel Ders yanında profesyonel koçluk yaparak sınav hakkında ki endişelerini de gidermekteyiz. Öğrencinizin emin ellerde olduğundan hiç şüpheniz olmasın.

Son yapılan yani 01-06-2019 cumartesi günü yapılan LGS matematik açısından oldukça profesyonel bir sınavdı.  Ayrıca piyasadaki tüm kaynaklar da yeni sisteme göre baya sönük kaldı çünkü MEB soruları akademisyenlere yazdırıyor bu yüzden sorular benzersiz ve güzel sorular oluyor. Piyasadaki kitaplar maliyet açısından düşünülüyor veya öğrencilere ya da matematik öğretmenlerine yazdırılıyor. Fakat her yıl daha da profesyonel hazırlanmış kaynaklara rastlayacağız.


Sevgili Veliler :

Öğrenciyle benzer tecrübeleri daha önce sayısız kez yaşamış, pedagojik formasyon eğitimi almış, işi öğretmenlik olan bir eğitimci ancak bu imkanı öğrenciye sağlayacaktır.  Matematik alanında bilgi birikimi yüksek ve öğrenciyle sağlıklı iletişim kurabilecek deneyimli bir öğretmenin desteği süreci çok daha sağlıklı ve öğrenci açısından rahat bir hale getirecektir. Öğrencinin Matematik konularını birebir eğitim yoluyla daha rahat bir şekilde öğrenmesi mümkün olduğu gibi zorlandığı veya anlamadığı noktalarda kendisine öğrenene kadar anlatabilecek bir öğretmeni yanında bulması öğrenimi çok daha hızlı ve kalıcı hale getirecektir.

Bununla birlikte Matematik, dersinde başarının yolu; konuları her yönüyle kavramaktan, özümsemekten, ezberlememekten geçer. Bu noktada işi alanında tecrübeli ve konusunda uzman bir öğretmen yardımıyla verimli bir şekilde yürütülebilecektir.

Gerektiğinde takviye, özel ders almaktan korkmayın. Unutmayın ! Fiziklopedi alanında en donanımlı Matematik Öğretmenleri Matematik özel ders ile her zaman yanınızda.

Call Now ButtonHemen Teklif Alın