Menü Kapat

Coğrafya dersi nasıl çalışılmalı !

Coğrafya özel ders; Coğrafya dersinde konuyu bilmek önemlidir ama daha önemlisi bu konularla ilgili yorum yapabilmektir. Fiziki çevremizde gerçekleşen olaylara karşı bir merak içinde olmak coğrafya öğrenmeyi daha zevkli hale getirecektir. Burada da görsel malzemeyi önemsiyorum. Bu dersi çalışırken birkaç farklı kaynaktan çalışmayı önemsiyorum. Şekilleri tekrar tekrar ele alıp hem yorum yapmalı hem de yorumlarımızı bir bilenle paylaşmalıyız.

Klasik anlamada konu ile bol bol soru çözmeli, çıkmış soruları mutlaka elden geçirmeli öğrendiklerinizle pekiştirme yapmalısınız. Konu çalışırken karşımıza çıkan grafik veya şekilleri güzel çizemesek bile, daha iyi anlamak içinde birde sizlerin çizmesi çok gereklidir. Hazır kaynaklardan okuyup geçme yerine yanında bir deftere not tutmak daha faydalı olacaktır.

Genelde çıkmış sorular incelendiğinde bir önceki yıllara benzer sorular sorulmuştur. Bu anlamda bir önceki yıl mutlaka taranmış olmakla birlikte, soru kaçırmamayı hedefleyen gençler bilmelidir ki; konular öğrenilmeden geçilmemelidir. Tüm konular disiplinli bir şekilde öğretmenlerin gözetiminde takip edilmelidir. Daha çok soru çıkıyor buraya yükleneyim, buradan az çıkıyor burayı bırakayım mantığı doğru değildir. Konular bir bütünlük içinde bilinmelidir.

Coğrafya TYT’de herkes için :

Coğrafya TYT’de herkes için YKS’de de TM ve TS grubu öğrencileri için çok büyük öneme sahiptir. Çünkü coğrafya fark atmaya müsait bir yapıya sahiptir. Öncelikle coğrafyanın sınavdaki değerini mutlaka kavrayın belki de sizi diğerlerinden farklı kılacak şey, sizin coğrafya biliyor olmanız olabilir. Bol bol çözdükten sonra anlamadığınız soruları mutlaka sorun. Boş bıraktığınız veya yanlış yapıp üstüne gitmediğiniz her soru sınavda karşınıza çıkabilecek soru olabilir. Anlamadığınızı düşündüğünüz konuların üstüne gitmeye korkmayın. Yapabildiklerinizi zaten yapıyorsunuz. Size puan getirecek şey yapamadıklarınızı yapmak olacaktır.

Gerektiğinde takviye, özel ders almaktan korkmayın. Unutmayın ! Fiziklopedi alanında en donanımlı Coğrafya Öğretmenleri ile Coğrafya özel ders için her zaman yanınızda.

Call Now ButtonHemen Teklif Alın