Menü Kapat

Eğitim & Öğrenci Koçluğu Sistemi Nedir ?

Eğitim süreci yöneticisi olarak adlandırdığımız Eğitim koçluğu sistemi, öğrencinin sınavlara hazırlık döneminde karmaşaya düşmeden bu süreci en başarılı şekilde atlatmasını hedeflemektedir.

Ayrıntılar :

Karmaşa demiştik; Bu karmaşayı biraz açmamız gerekecek; En önemlisinden bahsedeceğim; Öğrencilerin bir çoğunda malesef sistem oluşturamama veya bir programa tam uyum sağlayamama sorunu var. Öğrenci hangi derse ne kadar çalışması gerektiğini bilmiyor. Ya da süreç içerisinde gemisinin bir tarafa doğru yöneldiğinin farkına varamıyor. Bunu düzenleyebilmek için Dershanelere veya kurslara giden öğrencilere rehberlik birimi tarafından programlar oluşturulmakta ve bir çok öğrenci ve velisi bunun yeterli olacağını düşünmektedir. Sonuç çok iyi bir dereceyle sonlanmayınca da cevap hazır: ”Eee yeterince çalışmadın!”. İşte tam burada her söylenen söze bir dur demek gerekiyor. Gerçekten yeterince çalışmadın dediğiniz o çocuğun bundan çok çok daha iyi bir başarı elde edebileceğini bilseydiniz ne yapardınız ?

Her çocuk özeldir; Kendine ait bir karakteri, bir ders çalışma sistemi,ilgi alanları, bir öğrenme stili vardır. Rehberlik birimi genelde her çocuğa özel farklı bir program oluşturmak yerine hazırladığı bir programı her çocuğa önermektedir. Aslında hangi çocukla birebir ilgilenebilirler ki onlara da hak vermek gerekir. Fakat gerçekte eğitim bir süreçtir ve bu sürecin bütün artı ve eksileriyle yönetilmesi gerekir.


Başarılarımız :

Bu yönetim işini biz, (her branştan en iyilerin bir araya geldiği bir ekip) üstlenirsek daha önceki yıllarda üstlendiğimiz (Türkiye 1.si,11.si,17.si, 54.sü, 226.sı ve 297.si…) gibi bir başarı elde edebilme yüzdeniz artar. Tabi ki bu bir yüzdelik değer hiç birimiz elimizde sihirli bir değnekle gezmiyoruz fakat sürecin bütün artı ve eksilerini, bütün yayınların içeriklerini, ders kazanımlarını, stres ve kaygı yönetimini, motivasyonu, her hafta güncellenen profesyonel program yapabilmeyi, başarı-kriz analizleri oluşturabilmeyi, her şeyden öte dinlemeyi ve anlayabilmeyi biliyor ve kendimize güveniyoruz.

Eğitim koçu tavsiyesi :

Eğitim koçluğu sistemimiz 14 tane bilimsel teknikten oluşmaktadır. Bu teknikler öğrencinin durumuna göre uygulama değişkenliğine sahip sistemimize dahil olursanız tanışabileceğiniz tekniklerdir.

Ankara Fiziklopedi ekibi Eğitim sürecinde herkese Başarılar diler.

Call Now ButtonHemen Teklif Alın